Úterý, 6 června, 2023
aktualne

Miniaturní podkrovní byt na krátkodobý pronájem

Malý byt na krátkodobý pronájem typu Airbnb v centru Prahy má jen 23 metrů čtverečních. Nemá klasické okna, jen dvě střešní vysoko nad podlahou, z nichž je výhled na centrum města.

Zadáním bylo navzdory nevýhodám bytu vyřešit přenocování dvou osob s veškerým komfortem. Zároveň musí svým interiérem obstát v konkurenci nabízených bytů přes platformu Airbnb, takže musí upoutat na první pohled.

Nemělo to být však prvoplánově, například použitím křiklavých barev. Spíše mělo jít o útočiště uprostřed rušného města vhodné pro odpočinek a relaxaci.

dvoulůžková postel
Zdroj: DESIGNPRO.CZ

Řešením se stala vestavěná dřevěná kostka z březové překližky s několika funkcemi. Využívá se jako vyvýšená dvoulůžková postel přístupná po kovovém žebříku a zároveň jako vyhlídka na Prahu ze střešního okna.

bílá kuchyňská linka s digestoří
Zdroj: DESIGNPRO.CZ

Vnitřek kostky slouží jako uzamykatelné zázemí pro úklidovou službu, která celý byt spravuje. Aby prostor působil co největší a najvzdušnejší, spojili jsme chodbu s obytnou místností a použili velké zrcadlo, které prostor opticky nafoukne a prosvětlí.

Jídelní stůl je umístěn ve výklenku
Zdroj: DESIGNPRO.CZ

V bytě je dostatek úložného prostoru formou vestavěných skříní. Ty mají na dvířkách ještě věšáky na zvýšení úložné kapacity. Jídelní stůl je umístěn ve výklenku, kde se pohodlně nají dvě osoby, a dá se jednoduše přeměnit na pracovní místo.

malá obývací pokoj s pohovkou
Zdroj: DESIGNPRO.CZ

Namísto klasické pohovky jsme navrhli čalouněnou lavici, která navazuje na spací kostku. Malá kuchyňka ukrývá vše potřebné včetně myčky, lednice, mikrovlnky a kávovaru umístěného v nice.

Celý interiér je navržen v příjemných zemitých tónech a přírodních barvách. Výhodou celého řešení je, že je možné byt snadno přeměnit na dlouhodobé bydlení a úklidová kostka se stane komorou či šatnou.

Stay in Touch

To follow the best weight loss journeys, success stories and inspirational interviews with the industry's top coaches and specialists. Start changing your life today!

spot_img

Related Articles