Úterý, 7 února, 2023
aktualne

Jak vypadá leden na zahradě? Pomalu se připravujte na novou sezónu

Ani v lednu se v okrasné zahradě nezahálí. I v tomto období ji mohou zpestřovat barevné dřeviny či dokonce kvetoucí keře. A pomalu začínáme zahajovat novou sezónu.

Kupujeme vřesovce
Začátkem roku se můžeme v zahradnictvích setkat s nabídkou kvetoucích vřesovců (Erica x darleyensis). Jejich květiny jsou bílé nebo růžové, hlavní období kvetení trvá od zimy do jara.

Rostliny vytvářejí drobné keře, které se hodí pro výsadbu vřesovišť, ale také skalek, předzahrádek a před skupiny miniaturních jehličnatých dřevin. Nabídka je nyní obrovská, s výsadbou však počkejte na jarní měsíce. Do té doby umístěte rostliny na chráněná místa a pravidelně je zavlažujte.

Sklizeň koblih
Šišky na jehličnanech jsou poutači pohledů, a to nejen v zimě. Pokud chceme, aby měl jehličnan rostoucí v naší zahradě pěkné koblihy, měli bychom si vybrat takový druh, který brzy a bohatě plodí, případně tvoří velké koblihy.

Kromě borovic a smrků to může být tsuga, duglaska nebo i jedle. Jedle korejská (Abies coreana) tvoří koblihy krátce po vysazení. Jistě zaujmou váš pohled – na začátku jsou totiž namodralé. Předpokladem bohaté úrody je také volba správného místa a pravidelné přihnojování.

Jedle korejská a pajasmín

Vláha pro dřeviny
Pokud jste na podzim loňského roku vysadili do zahrady rododendrony, pierisy, vřesy, vavřínovce, skimie a další druhy stálezelených listnáčů, pamatujte na to, že během zimy je třeba jim dopřát vláhu.

Nejlepší ve dnech, kdy nemrzne a je slunečno. Později, když se dobře zakoření, už nebudou tak citlivé na nedostatek vláhy. Vodu dopřejte i nově vysazeným jehličnanům (i tím v nádobách), listnáčům i levanduli. Když je půda zamrzlá, mají jen malou šanci získat vláhu.

Stay in Touch

To follow the best weight loss journeys, success stories and inspirational interviews with the industry's top coaches and specialists. Start changing your life today!

spot_img

Related Articles