Úterý, 6 června, 2023
aktualne

Kde hledat vše na opravu a restaurování stavby či nemovité kulturní památky?

Pokud vás čeká obnova drobného stavebního objektu, obytného domu, církevní stavy nebo významné národní kulturní památky, je doslova nutností použít materiály a nářadí určené k těmto účelům. U nás je nabízí firma AQUA obnova staveb s.r.o., která je na trhu již od roku 1992. Vyrábí a dodává kvalitní produkty, u nichž jsou základem výrobních postupů historické technologie a výsledky výzkumu od padesátých let 20. století až dodnes.

Materiály pro opravy a restaurování historických staveb a památek

K hlavním výrobkům společnosti patří hydrofobizace POROSIL, zpevňovače POROSIL, vápenné barvy POROKALK, vápenné maltoviny VAPO, směsi na opravu kamene PETRA a čističe. Najdete zde ale i pomůcky pro restaurování, jako jsou nářadí, ředidla, pigmenty a pomocné materiály.

Kupříkladu vápenné nátěry – barvy, slouží pro povrchové úpravy památek a jsou preferovány po celé Evropě. Zejména se hodí pro objekty vzniklé před r. 1900. Po přelomu století se na fasádách staveb již objevuje cement a silikátové barvy. Vápenné nátěry jsou nenahraditelné v památkové péči, jsou totiž ve všech ohledech autentickým materiálem, jež se vyznačuje nenapodobitelnými optickými vlastnostmi. Je nutné dodržovat přesně návod k použití. Množství barvy je doporučeno zakoupit pro objekt najednou, z jedné šarže.

Směsi na opravu kamene

Společnost nabízí i směsi na opravu kamene Petra. Jsou formulovány dle charakteru originální horniny. Pojí je cement s přídavkem metakaolinu. Volit můžete ze třech variant, a to Petra C, Petra CD a Petra E. Kupříkladu u varianty Petra E se připravuje jako směs plniv pro spojení syntetickými pryskyřicemi.

Společnost patří k velmi zkušeným, její pracovníci jsou erudování a rádi vám s výběrem poradí. Zajímat se můžete např. o vakuové napouštění i jiné procedury. Na webových stránkách aquabarta.cz najdete mnoho referencí, návodů a postupů, stejně jako ceník v PDF.

Stay in Touch

To follow the best weight loss journeys, success stories and inspirational interviews with the industry's top coaches and specialists. Start changing your life today!

spot_img

Related Articles