Úterý, 6 června, 2023
aktualne

Jak poznáte vlhké zdivo a co si v dané situaci počít?

Naše domovy jsou svatyní klidu, bezpečí a míru. Pokud si jich chceme bez problémů užívat desítky a desítky let, musíme jim věnovat dostatečnou péči a neustále kontrolovat jakékoliv náznaky potíží. Jednou z nejčastějších katastrof je dlouhodobá vlhkost, kterou včas nepodchytíte. Podle čeho ji poznat a jak se následně zachovat?

Nepřehlédnutelné znaky

Nejdříve si popíšeme několik základních ukazatelů, díky nimž bezpečně poznáte přicházející potíže. Prvním z nich jsou samozřejmě typické vlhké fleky, jež se začínají objevovat na povrchu zdiva (nejčastěji ve sklepě). S tím se pojí i vznik plísní a nehezky vypadajících hub. Jasnou nápovědu vám poskytne i odlupující se omítka a neustálý zatuchlý zápach, který nezmizí ani v letních měsících. Stanete-li se svědky daných jevů, určitě nepanikařte, ale jednejte co nejrychleji.

Čím dříve totiž začnete nepříjemnou situaci řešit, tím větší šanci na záchranu celé stavby máte. Zároveň vynaložíte podstatně méně financí na opravy, než kolik byste vydali například po roce čekání, natož ještě po delší době. Alfou i omegou je nalezení zkušených profesionálů, již dokážou spolehlivě identifikovat příčinu problémů a zároveň navrhnou ideální metodu pomoci. Jak probíhá typická sanace zdiva?

Odlišné technologie

V současné době existuje celá řada odlišných metod, s jejichž pomocí nejen vysušíte své stěny, ale zároveň jim dopřejete ochranu do budoucích let. Jedním z nejběžnějších postupů je podřezání zdiva. Ačkoliv se jedná o poměrně invazivní činnost, její efekt vás zaručeně potěší. Určitě se však nemusíte bát složitých bouracích prací a podobných komplexních katastrof. Jak celý proces probíhá?

Řemeslníci s pomocí řetězové, či lanové pily vyřežou úzkou spáru ve stěně a do jejích útrob vloží plastovou folii o šířce dvou milimetrů. Následně se zeď zajistí speciálními klíny a na scénu přijde takzvaná tlaková injektáž cementovou suspenzí. Jasným benefitem zmíněné metody je její rychlé provedení a podstatné prodloužení životnosti vašeho domova. Jakýmsi bonusem na závěr je stoprocentní radonové odstínění. To vše přirozeně platí pouze v situaci, kdy se spolehnete na zkušené odborníky.

Nejdříve konzultace

Výše zmíněný postup ani zdaleka nepatří mezi jediné technologie, s nimiž se můžete při řešení problému setkat. Budete-li mít štěstí, možná vám postačí některý z méně invazivních způsobů (například chemická injektáž nebo aktivní elektroosmóza). Ať tak, či onak, izolace vlhkého zdiva v žádném případě nepočká.

Jestli si chcete zajistit opravdu spolehlivé služby, navštivte stránky pod vloženými odkazy. Ihned se před vámi objeví nabídka služeb známé společnosti Izolace Hróz, jež za léta praxe zachránila už stovky a stovky domovů.

Stay in Touch

To follow the best weight loss journeys, success stories and inspirational interviews with the industry's top coaches and specialists. Start changing your life today!

spot_img

Related Articles