Úterý, 6 června, 2023
aktualne

Reference se nepodceňují. Proměňují návštěvníky v zákazníky

Většina společností mávne nad referencemi nebo hodnocením firem rukou. Jenže to je škoda, škodí si tím bohužel jenom sami sobě. Tím, že se recenze budou brát za důležité a že se s nimi bude manipulovat, může vést jenom k jednomu jedinému závěru, a sice z návštěvníků se stanou zákazníci. A přesně to je to, čeho chcete docílit, nebo ne?

Jsou to vždycky zkušenosti zákazníků s produktem

Je mylné se domnívat, že recenze nesouvisí s daným produktem. I když by se jednalo jen o zlé jazyky, kteří narazili na vaši reklamu, vždycky mají komentář k vašemu produktu. Jestli se bude jednat o konstruktivní kritiku, to je pouze otázkou.

V každém případě je třeba brát v potaz jak kladné, tak záporné hodnocení. Jak již bylo zmíněno, firemní zkušenosti jsou jinými slovy pouze zkušenosti vašich zákazníků s vaším produktem. Jsou zkrátka velice cenné. Zatímco kladné vám dodají pocit zadostiučinění a můžete je použít do svých reklam nebo si je přidat na sociální sítě, záporné vám zase dají podnět ke zlepšení.

Hodnotný kus obsahu

Marketingoví specialisté se shodují na jednom, a sice že reference jsou pouze hodnotným kusem obsahu. A pomocí něj je možné zvýšit zájem o váš produkt. Dokonce natolik, že se z návštěvníků stane zákazník. A to poté vede ke zvýšení vašich každoměsíčních obratů.

Sbírejte reference, zvýšíte tím svou důvěryhodnost

Ovšem nejen jako materiál či obsah pro reklamy – reference jsou také tím, co zvýší vaši celkovou důvěryhodnost. V souvislosti s tímto se pojí jeden zajímavý anglický pojem nazvaný „social proof”, který je v doslovném překladu jakýmsi „sociálním důkazem”. Je třeba si uvědomit, že lidé se často nepřiklání k reklamám jako takovým, ale dávají přednost lidem. I v tomto případě platí „lidé lidem”, proto sbírejte reference a prospějte tím své firmě.

Stay in Touch

To follow the best weight loss journeys, success stories and inspirational interviews with the industry's top coaches and specialists. Start changing your life today!

spot_img

Related Articles