Středa, 22 března, 2023
aktualne

Rekonstrukce komínu levně

Plánujete rekonstrukci domácnosti a vzhledem k tomu, že vaše kamna či krb již nemají takový tah, jaký mívaly, je potřeba uvést do lepšího stavu také komín? Jakými komponenty byste se měli zabývat, k čemu slouží a jaké vybrat? Přečtěte si v našem článku.

Komínová dvířka

Komín je potřeba pravidelně čistit. Abyste se do něj pohodlně dostali, budete potřebovat pohodlný přístup, jehož otevírání a možnost uzávěru a zamknutí zajistí komínová dvířka. Ta jsou dostupná v různých materiálech – ocel, beton, nerez nebo systémová dvířka. Vybírat můžete podle vzhledu, dbejte však především na jejich velikost. Pokud je totiž pouze vyměňujete a nebudujete nový komín, je dobré vybrat stejnou velikost, abyste předešli zbytečnému bourání.

Co se zaneseným komínem

Silně zanesený komín, který už není možné jednoduše vyčistit k tomu, aby jej bylo možné provozovat, je nutné přistoupit k razantnějším krokům. Takový komín neschopný provozu je možné vypálit, to však není příliš bezpečná varianta. Velmi funkčním a finančně dostupným řešením je vyvložkování komína. Komínová vložka zajistí neprosakování vlhkosti, vodních par a spalin pláštěm komínového tělesa. Komínové vložky tak zamezují také viditelným skvrnám, které se jinak vyskytují na omítkách starších komínů.

Funkční komínová stříška nejen na okrasu

Komínová stříška plní mnoho funkcí a je dostupná pro každý typ komínu, kterého je neodmyslitelnou součástí. Její hlavní funkcí je to, aby zamezila dešti či sněhu padat do komínového tělesa. Dále se stará o to, aby do ovzduší nevnikaly drobné částice, které se při spalování dřeva, uhlí i briket uvolňují. Stříška na komín je dostupná v mnoha tvarech, ten má však navozovat pouze estetický dojem a být pomyslnou třešničkou na střeše, ladící s vizuálem celého domu.

Vybírat můžete mezi stříškami pohlcujícími jiskry, stříškami Napoleon nebo jednoduššími komínovými stříškami ve stříbrné nebo měděné barvě.

Stay in Touch

To follow the best weight loss journeys, success stories and inspirational interviews with the industry's top coaches and specialists. Start changing your life today!

spot_img

Related Articles