Úterý, 6 června, 2023
aktualne

Udržujte svou domácnost hygienicky čistou

Čistá domácnost znamená zdravý a bezpečný domov. Přestože nás domácí práce často nebaví, v uklizeném bytě nebo domě se cítíme dobře. Obzvláště při rodinách s malými dětmi nebo alergiky je hygienická čistota důležitá i pro zdraví. Jak bychom si mohli domácí práce usnadnit aniž abychom zároveň nepolevili z vysokých nároků na perfektní čistotu?

Šetrné a hygienické praní. Dokonce i při 20 ° C

Oblečení je jako naše druhá kůže, zachytí na sobě všechno, s čím přes den přijdeme do styku. Proto je důležité, aby bylo perfektně čisté. Dříve se doporučovalo praní při vysoké teplotě – alespoň 60 ° C, „vyvařování“ prádla. Některé pračky využívají parní programy a zbavují se bakterií a mikroorganismů pomocí horké páry. To však není vhodné na všechny materiály a mnohým oděvem praní při vysokých teplotách nevyhovuje. Co s tím? O své hedvábné halenky, pamětní trička ani luxusní spodní prádlo nebo dětské oblečení se už bát nemusíte. Moderní spotřebiče nabízejí funkce, které jsou k prádlu šetrné, zároveň ji ale dokonale vyperou. Vybrané pračky Bosch například využívají aktivní kyslík, který odstraní až 99,99% * bakterií a mikroorganismů, které se běžně vyskytují na prádle, a to i při nízké teplotě. Technologie ActiveOxygen ™ zajistí hygienickou čistotu prádla už při 20 ° C bez nutnosti přidání dalších dezinfekčních prostředků. Oblečení vám tak vydrží déle čisté.

pračka Bosch
Zdroj: BSH domácí spotřebiče

Alergici nebo lidé s citlivou pokožkou ocení i speciální programy, jako například AlergiaPlus, které z oděvů odstraní prach, pyl a zvířecí chlupy jediným stisknutím tlačítka. I sušičky prádla mohou pomoci odstranit z tkanin množství alergenů. A jak ošetřit například plyšáky nebo plněné polštářky, které se prát vůbec nedají? Zmrazte je. Vložte je v sáčku do mrazničky alespoň na 24 hodin a velmi nízké teploty zahubí všechny roztoče.

Jednoduchá sterilizace a hygienické mytí – nejen nádobí

V domácnostech s malými dětmi, ale také v případě nemoci některého člena domácnosti, je zvláště důležitá perfektní čistota při přípravě a konzumaci jídla. Pravidelná sterilizace nádobí, dětských lahví, ale například i sklenic na marmeládu je poměrně časově náročná a vyžaduje opatrnost, hrozí totiž opaření horkou vodou. Usnadnit práci si v tomto případě můžete několika způsoby. Pokud máte k dispozici parní troubu, můžete sterilizovat přímo v ní při použití 100% páry a teploty 100 ° C. Některé myčky nádobí zase nabízejí speciální funkce, které zaručují antibakteriální čistotu. Například funkce HygienaPlus se aktivuje spolu s běžnými mycími programy a zvyšuje a udržuje teplotu oplachování až na 70 ° C po dobu deseti minut, aby se z nádobí odstranili nejen nečistoty, ale také bakterie.

myčka nádobí Bosch
Zdroj: BSH domácí spotřebiče

Zhluboka se nadechněte a relaxujte

Odsavač par je často podceňovaným kuchyňským spotřebičům, přitom je velmi důležitý pro kvalitní vzduch v místnosti. Existuje navíc řešení, které vzduch nejen čistí, ale zároveň neutralizuje alergeny. I lidé se sennou rýmou tak mohou ve svých kuchyních bez obav zhluboka dýchat. Jedinečné filtry CleanAir Plus absorbují ze vzduchu více než 99% pylu * a více než 90% pachů. Ve spolupráci s technologií Home Connect a senzorovou stanicí Cair od značky NuWave se odsavač automaticky zapne, když senzor zaregistruje vyšší množství pylu ve vzduchu.

Další tipy najdete na www.smebosch.sk

  • * Odstraňuje až 99,99% bakterií (například e. Coli, c. Albicans, s. Enterica, a. Brasiliensis, s. Aureus, bacteriophage MS2) v programu Mix „při doporučeném množství běžného pracího prostředku a 4 kg náplně. Průzkum MB 7623/15 ze dne 29. 07. 2015 uskutečnil WFK – Institut für Angewandte Forschung GmbH pro BSH Hausgeräte GmbH.

** Průběh testování: 1. měření podle ISO 16890-2 a -4 (pro částice), 2. měření s pyly Ambrosia ve zkušebním systému podle ISO / TS 11155-1

Zdroj: PR článek BSH domácí spotřebiče s.r.o.

Stay in Touch

To follow the best weight loss journeys, success stories and inspirational interviews with the industry's top coaches and specialists. Start changing your life today!

spot_img

Related Articles